Alfa Romeo Logo

Models

Alfa Romeo повертається в Формулу 1


Престижний італійський бренд, що належить Fiat Chrysler Automobiles (FCA), сьогодні підписав багаторічну угоду про технічне і комерційне партнерство зі швейцарською командою Sauber F1 для участі в чемпіонаті світу Формула 1, починаючи з сезону 2018 року.

Одномісні гоночні автомобілі будуть відрізнятися спеціальними кольорами і логотипом Alfa Romeo, титульного спонсора команди, і будуть оснащені силовими агрегатами Ferrari 2018.

У сферу дії угоди входить стратегічне, комерційне і технологічне співробітництво у всіх відповідних галузях розвитку, включаючи доступ до інженерних ноу-хау та досвід технічного персоналу Alfa Romeo. Це партнерство надасть додаткові можливості для обох організацій як в Формулі 1, так і в автомобільному секторі в цілому.

Офіційною назвою команди буде Alfa Romeo Sauber F1.

Серджо Маркіонне, генеральний директор FCA, сказав: «Ця угода з командою Sauber F1 – важливий крок у зміні форми бренду Alfa Romeo, яка повернеться в Формулу 1 після понад 30 років відсутності. Історична марка, яка допомогла зробити історію цього виду спорту, Alfa Romeo приєднається до інших великих автовиробникам, які беруть участь у Формулі 1. Сам бренд також отримає вигоду від обміну технологіями і стратегічними ноу-хау від партнерства з безперечним досвідом команди Sauber F1. Інженери і техніки Alfa Romeo, які вже продемонстрували свої можливості в недавно випущених моделях Giulia і Stelvio, отримають можливість надати свій досвід команді Sauber F1. У той же час прихильники Alfa Romeo знову отримають можливість підтримати автовиробника, який вирішив написати нову захоплюючу главу в своїй унікальній легендарної спортивної історії».

Паскаль Піччі, голова Sauber Holding AG, прокоментував: «Ми дуже раді вітати Alfa Romeo в команді Sauber F1. Alfa Romeo має довгу історію успіху в гонках Гран-прі, і ми дуже пишаємося тим, що ця всесвітньо відома компанія вирішила працювати з нами для свого повернення на вершину автоспорту. Тісна співпраця з автовиробником – це відмінна можливість для Sauber Group продовжити розробку своїх технологій і інженерних проектів. Ми впевнені, що разом ми зможемо домогтися з командою Alfa Romeo Sauber F1 великих успіхів і сподіваємося на довге і успішне партнерство».

Очікується, що повернення Alfa Romeo, одного з головних героїв в історії Формули 1, внесе значний вклад в привабливість і майбутній розвиток цього виду спорту. Alfa Romeo приносить з собою технологічні ноу-хау і велику кількість пристрасних прихільників, в той час як участь в чемпіонаті також дає переваги для бренду в таких областях, як передача технологій і дорожня безпека.

Alfa Romeo відома у всьому світі своєю гоночною спадщиною і технологічною досконалістю. Безперечний чемпіон довоєнного Гран-прі (в 1925 році GP Tipo 2 домінував на першому чемпіонаті світу), Alfa Romeo брала участь у Формулі 1 з 1950 по 1988 рік, як в якості конструктора, так і в якості постачальника двигунів. Відразу після свого дебюту Alfa Romeo виграла перші два чемпіонати світу з перегонів в 1950 і 1951 роках з пілотами Ніно Фаріна і Хуаном Мануелем Фанхіо. З 1961 по 1979 рік Alfa Romeo брала участь в якості постачальника двигунів в кілька команд F1. Після свого повернення в якості конструктора в 1979 році, Alfa Romeo домоглася свого найкращого результату в 1983 році, посівши шосте місце в чемпіонаті конструкторів. Через більш, ніж 30 років після відходу в якості конкурента з Формули 1 (1985) бренд повертається з чітким наміром заявити про себе.

Про компанію Alfa Romeo та FCA

Alfa Romeo є історичним брендом FCA Group. З моменту свого заснування в Мілані в 1910 році, Alfa Romeo розробила і виготовила деякі з найстильніших і ексклюзивних автомобілів в автомобільній історії. Ця традиція живе і сьогодні, так як Alfa Romeo продовжує використовувати унікальний і інноваційний підхід до проектування автомобілів. У кожному автомобілі Alfa Romeo технологія і пристрасть сходяться, щоб створити справжній витвір мистецтва. Повне відродження духу Alfa Romeo і посилення його глобальної привабливості було одним з пріоритетів FCA. Дотримуючись чіткої і строго визначеної стратегії, Alfa Romeo пише нову главу у своїй більш ніж столітній історії, яка представляє собою виняткову можливість реалізувати весь потенціал бренду. Сьогодні Alfa Romeo є справжньою демонстрацією кращих ресурсів концерну, талантів і технологічних ноу-хау. Alfa Romeo завойовує серця нового покоління і відстоює своє законне становище як один з найбажаніших брендів преміум-класу в світі. Це, до того ж, один з провідних символів італійської техніки і стилю, ікона італійської технологічної досконалості і творчого духу.

Концерн FCA проектує, споруджує, виробляє і продає транспортні засоби та пов’язані з ними деталі і послуги, компоненти і виробничі системи по всьому світу через 162 виробничих об’єкта, 87 науково-дослідних центрів, дилерів і дистриб’юторів в більш ніж 150 країнах. На додаток до Alfa Romeo, його стабільними брендами є Abarth, Chrysler, Dodge, Fiat, Fiat Professional, Jeep, Lancia, Ram, Maserati і Mopar, бренд із запчастин і послуг. Підприємства концерну також включають Comau (виробничі системи), Magneti Marelli (компоненти) і Teksid (залізо і сплави). FCA котирується на Нью-Йоркській фондовій біржі під символом «FCAU» і на Mercato Telematico Azionario під символом «FCA».

Про Sauber Motorsport

У 1970 році Петер Заубер заснував свою компанію і розробив свій перший гоночний автомобіль в підвалі будинку своїх батьків. Гоночна команда неухильно росла і досягла своїх перших великих міжнародних успіхів в кінці 1980-х років. Як і команда Mercedes, Sauber відсвяткувала подвійну перемогу в 24-годинній гонці в Ле-Мані в 1989 році і завоювала перемогу серед водіїв та виробників на чемпіонатах світу серед спортивних автомобілів два роки поспіль в 1989 і 1990 роках. У 1993 році Sauber увійшов в Формулу 1. Серед основних результатів команди на F1 – четверте місце на чемпіонаті світу конструкторів в 2001 році в якості незалежної команди і, в партнерстві з BMW, подвійний фініш в Гран-прі Канади 2008 року на шляху до третього місця серед конструкторів в тому році. У 2010 році Sauber знову став незалежним постачальником оснащення. 2012 рік був дуже хорошим роком для команди Sauber F1, завдяки чотирьом подіумам, 126 очкам чемпіонату світу і шостому місцю в турнірній таблиці конструкторів. День 11 жовтня 2012 року відзначився віхою в історії команди, коли Заубер пішов у відставку з посади керівника команди і передав естафету Мо́ніші Ка́льтенборн. У період з 1993 по кінець 2016 роки команда брала участь в 424 гран-прі Формули 1. У 2017 році команда Sauber F1 святкує ще одну віху – 25-й сезон Формули 1 в історії команди. Четверта найстаріша команда Формули 1 стартує разом зі своїм новим власником Longbow Finance S. A. в нову еру. У 2017 році Фредерік Вассер був призначений новим керуючим директором і генеральним директором Sauber Motorsport AG, а також керівником команди Sauber F1. У Sauber є штаб-квартира в Хінвілі в швейцарському кантоні Цюріх. Сучасна фабрика має виробничі об’єкти і офіси площею 15 600 кв. м. і може похвалитися однією з найсучасніших аеродинамічних труб в F1.

171202_Alfa-Romeo_Team-F1_14_new
Потрібна допомога? Спілкуйтеся з нами в чаті